Din partea echipei SAGA Software, un sincer “La mulți ani!” tuturor prietenilor și colaboratorilor noștri.
Vă dorim însă ca în 2018 să aveți parte de un an cu cât mai puține modificări legislative. Vă dorim să aveți parte de tot ce e mai bun și sperăm că vă vom fi alături la fel de bine și de eficient ca până acum.

Echipa SAGA Software vă urează sărbători fericite!

Dacă ați depus până în 13 decembrie 2017 declarația D112 și nu ați avut erori și în 14 decembrie aveți erori, problema nu ține de SAGA ci de ANAF.
ANAF a actualizat procedura de validare a declarației, dar a actualizat exclusiv DUKIntegrator adică softul J cum îl numesc ei și softul de validare de pe site. PDF-ul nu este momentan actualizat.
Așa că dacă depuneți și aveți eroarea aceasta:

Atunci aveți două soluții:
1. așteptați ca ANAF să publice un nou formular pentru D112 caz în care în cel mai scurt timp de la publicare va fi introdus în program și va fi necesar să refaceți actualizarea acestuia.
2. generați XML sau PDF și le validați/semnați cu DUKIntegrator. Aceste declarații validate și semnate astfel se pot depune fără probleme.
UPDATE: s-a rezolvat azi 15/12/2017 – se pare că era o problemă la validarea de pe siteul ANAF.
Read more…
Comentarii recente